Ładunek dostarczono.


Kolejny ładunek humanitarny został dostarczony mieszkańcom jednej z gmin obwodu Czernihowskiego.

Planowaliśmy 3-3,5 tony produktów z naszej społeczności, ale dołączyły do ​​nas inne społeczności: Privilnenska, Tarakanivska, Babynska i Bugrynska. A w nagłych wypadkach musieliśmy poszukać auta o większej pojemności, dzięki Konstantinowi Zagorodko, współzałożycielowi polsko-ukraińskiej fundacji „Centrum PomocyHumanitarnej” w Warszawie, który pomógł bez wahania.

W rezultacie wysłano łącznie ± 7 ton.

(Głównie żywność i częściowo materiały budowlane, narzędzia.)

Więc! Od pierwszych dni wojny gmina była niszczona ostrzałem artyleryjskim. Wiele zniszczonych instytucji (zarówno szkoły, nowa przychodnia, pomieszczenia administracyjne, budynki gospodarcze), media, wiele budynków mieszkalnych zostało zniszczono albo bardzo uszkodzono.

Niestety są zabici i ranni.

Mieszkańcy i wszyscy Ukraińcy są nastawieni na to – żeby wszystko niedługo się skończyło, że będzie Zwycięstwo, będzie cisza i spokój i każdy będzie mógł wrócić do swoich miejsc i odbudować !! !

Nasi obrońcy skosztowali także naszych gulaszów Złoczów-Mały i wypieków Boremel-Mały, a szczególnie pachnącego chleba Złoczów.

Wracając do myślenia o „podróży”, rozumiem tych, którzy robią to na co dzień (wolontariusze), często ryzykując życiem wspierają, dodają poczucie wewnętrznego spokoju tym, którzy miesiącami nie tylko bez światła, gazu i wody, ale także bez dachu nad głową. A co najgorsze, nie daj Boże, stracił rodzinę.

Często uważamy DRUGORZĘDNE JAKO GŁÓWNE, nie zdając sobie sprawy, że NAJCENNIEJSZE jest ŻYCIE !!!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dołąyłączyli się i dołączają się do takich działań i zachęcam, abyście się to kontynuowali aby Najcenniejsze żaden z Ukraińców – nie stracił…

Viktor Koriń

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *